06 Nov
06Nov

משקפי שמש באכות גבוהה חיוניים לגבר הרציני הנמצא לרוב בחוץ

 מחבר: סין רופ / פורסם במדור אופנה

לא כל משקפי השמש נוצרו באופן שווה. אגוד האופטיקאים האמריקאי ערך לאחרונה סקר ומצא שרוב האנשים מדרגים בעדיפות ראשונה מחיר וסגנון בקניית משקפי שמש, ולא הגנה מההשפעות המזיקות של השמש. דבר זה איננו חיובי.

חשיפת יתר לקרניים אולטרא-סגולות מקושרות למגוון רחב של בעיות הכוללות קטרקט הקשור לגיל והתנוונות הקרנית. עלולים להתפתח גם מצבים אחרים כגון צמיחה א-נורמאלית על פני שטח העין. כמה מהמצבים האלה עלולים לגרום לראיה מטושטשת, אדמומיות, זליגת דמעות, גירוי ואפילו ירידה בחדות הראייה. לכן, אופטיקאים ממליצים לאנשים להרכיב משקפי שמש מקוטבים (משקפי פולארויד) באכות גבוהה, החוסמים את רוב אם לא את כל הקרניים האולטרא-סגולות מסוג A UV-A)) והקרניים האולטרא-סגולות מסוג B ((UV-B שנפלטות מהשמש, מסננים את רוב האור ומגינים על העין.

בשנת 2001 שני אחים, דארן וסטיב רוזנברג, זיהו שמשקפי השמש המקוטבים שנמכרו באותה עת זקוקים לשפורים מסויימים. השניים, הסיקו היישר דרך שמות המותגים הקליטים ודרך תוכניות השווק המתוחכמות של יצרני משקפי השמש המובילים, שמשקפי שמש מקוטבים עשויים להגיע לרמה חדשה לגמרי. הם אמצו את התובנה הזו והחלו לייצר משקפי שמש לגברים, כמו גם משקפי שמש לנשים, שעלו בבצועיהם על כל המותגים הנמצאים בשוק.

מיד לאחר מכן האחים רוזנברג החלו לייצר את משקפי השמש המקוטבים מסוג קנון פולארויד Kaenon Polarized, שבהם מורכבות העדשות החדשניות המוגנות על ידי הפטנט SR-91 . משקפי שמש אלו, החסינים מפני פגיעה, מציעים בהירות חדה כתער, עמידות יוצאת דופן נגד שריטות בעדשות, הפחתת סנוור מאור ומשקל קל ביותר. ישנן מסגרות מגוונות שזמינות בכל צורה וגודל, כך שכל אחד יכול לבחור ולאתר את זוג משקפי השמש המושלמים שיתאימו לצרכיו ושיחמיאו למראהו. יש גם מגוון רחב של משקפי שמש בסגנון ספורטיבי המוצע על ידי קנון Kaenon, כגון משקפי גולף המגיעים עם מגוון סוגי עדשות, בהתחשב בסביבה בה ירכיבו אותם. לדוגמא, אם אתה שחקן גולף ומתכוון לשחק בימים שטופי שמש , ישנם דגמים רבים שניתן לבחור מהם את הדגם המציע את ההגנה המירבית לעין מפני חשיפה מלאה לשמש.

האתר eyewear.co.il מבצע את תהליך בחירת סוג משקפי השמש המתאימים ביותר עבורך. למשל, אם אתה גבר שנהנה מספורט מים כגון דייג, שייט או קיאקים אתה יכול להתחיל בחיפושיך אחר משקפי שמש לגברים על ידי תאור מבנה הפנים שלך- צר, ממוצע או מלא. אתה תתבקש להקליק על סוג הספורט שאתה נוטל בו חלק ורק לאחר מכן יוצגו בפניך כל סוגי משקפי השמש של לקנון -Kaenon, אשר יתאימו לך ולסוג הספורט המסוים בו אתה עוסק, באופן מושלם. תהליך בחירת משקפי שמש לנשים נעשה באתר באותו אופן .

האחים רוזנברג ידעו שלעדשות המקוטבות הנמכרות יש חסרונות רציניים. למשל, הזכוכית שכמה מהיצרנים המובילים השתמשו בה, לא הייתה חזקה מספיק והפולימר שהיה בשמוש לא היה מספק. אף חומר לא סיפק רמה גבוהה של גוון בהתאמה אישית ורמות טובות של העברת אור. כתוצאה מכך נולדו עדשות ה- SR-91 המקוטבות של קנון Kaenon, שהן רשומות כפטנט ובעלות זכויות יוצרים. העדשות האלה משלבות את האכות האופטית הגבוהה ביותר של הזכוכית הטובה ביותר, במשקל הקל ביותר, עם החוזק והעמידות מפני פגיעות בחומר הפולימרי. עדשות ה- SR-91 הן ברמה ייחודית לכשעצמן, ללא פשרות וקצורי דרך.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.