עדשות Polarized image
עדשות Polarized – למשקפי שמש יש שני קטבים

משקפי שמש הם מזמן לא רק פריט אופנה. משקפי שמש הם פריט חובה המסייע בהגנה מפני קרני UV וקרניים אינפרא אדומות העלולות לגרום נזק בלתי הפיך לראייה. משקפי ספורט הם פריט חובה גם כן, כיוון שחשוב להגן על העיניים בזמן פעילות גופנית המתרחשת בזמן חשיפה לקרני השמש. ידוע, כי המרכיב היחיד של משקפי שמש איכותיים, ומה שעושה את ההבדל בין משקפי שמש למשקפי שמש איכותיים, אלו הן עדשות משקפי השמש. בדרך כלל עדשות משקפי שמש איכותיים אלו הן עדשות מקוטבות Polarized.

מה הן עדשות Polarized?

כבר למעלה משני עשורים, שמשווקים בשוק את משקפי השמש עדשות Polarized. בתחילה עדשות Polarized שימשו בעיקר למשקפות או למצלמות יקרות. רק בשנים האחרונות התגלה כי עדשות Polarized יכולות להתאים גם למשקפי שמש וגם משקפי ספורט. ההבדל בין עדשות Polarized לבין עדשות רגילות הוא בתהליך הייצור של העדשה. בעבר תהליך הייצור של עדשות Polarized היה תהליך ארוך ויקר, עם ההתפתחות הרבה בתחום האופטיקה עדשות Polarized ניתנות לייצור בתהליך קצר וזול יותר. כך אפשר ליהנות ממשקפי שמש או משקפי ספורט איכותיים וגם מעדשות Polarized המבטיחות ראיה, חדה, ברורה וחלקה ללא הפרעות ראייה עקב אור חזק.

עדשות Polarized אלו הן עדשות מקוטבות. תהליך הקיטוב של עדשות Polarized הוא, למעשה, תהליך המיישר את המולקולות של העדשה לכיוון אחד. בדרך זו עדשות Polarized למעשה מנטרלות את שבירת האור ומפחיתות במידה משמעותית יותר את הבהק, הגורם לאי נוחות ולהפרעות ראייה. הרכבת משקפי שמש או משקפי ספורט בעלי עדשות Polarized מבטיחה למי שמרכיב אותם תמונה ברורה וחדה יותר, וכן שדה ראיה רחב יותר.

אבן הפינה של Kaenon Polarized היא ללא ספק טכנולוגית העדשות המהפכנית.

משקפי שמש רגילים אמנם מפחיתים בהירות, אך הם לא חוסמים בהק. הבהק הינו אור מוחזר מרוכז המגיע משמשות של מכוניות, מים, שלג, חול, כבישים או כל משטח אחר, והוא מסנוור ומכאיב. גם בימים אביכים ומעוננים הבהק ישנו. הבהק המוחזר ממשטחים כגון כביש חלק או מים רגועים בדרך כלל מקוטב במאוזן. עדשות מקוטבות חוסמות את האור המקוטב במאוזן עם מקטבים מאונכים בתוך העדשות. עדשות מקוטבות נותנות ראיה דינאמית, בהירות גבוהה יותר, עומק שדה רב יותר וצבעים חיוניים יותר.

בניגוד לחברות מתחרות בשוק, אשר איכות הקיטוב יורדת כאשר העדשה קלת משקל (Polycarbonate), או לחילופין כאשר העדשה היא זכוכית שבירה וכבדה, טכנולוגיית הקיטוב של Kaenon Polarized (חומר העדשות SR-91) מתאפיינת בשילוב נדיר של קלות מרבית, עמידות וחדות ראיה יוצאת דופן. יחד עם איכות העדשה, המבנה ההנדסי של המסגרת מעניק התאמה אינטואיטיבית לכל גולגולת, גמישות מרבית ועמידות, יחד הם יוצרים מוצר ייחודי המשלב קלות, איכות ואופנה. יתרונות אלו הביאו ליצירת משקפי ספורט מעולים לשימושם של ספורטאים ואתלטים בקנה מידה עולמי.
 
למה משקפי שמש או משקפי ספורט עם עדשות Polarized עדיפים על משקפיים רגילים?

משקפי שמש או משקפי ספורט שאין להם עדשות Polarized בדרך כלל מפחיתים את הבהירות, אך משקפי שמש או משקפי ספורט רגילים אינם חוסמים את הבהק. הבהק הוא אור חזק הנמצא בכל מקום. בדרך כלל בהק מגיע משמשות של מכוניות, מים, שלג, חול, כבישים או חול. בימים אביכים הבהק נמצא גם בעננים. מעבר לעובדה שהבהק הוא מכאיב ומסנוור, בהק יכול להוות סכנת חיים כשמדובר על פעולות רגישות ומשמעותיות בהם הראיה חייבת להיות מושלמת. עדשות Polarized מונעות באופן מושלם את הבהק והופכות את קרני האור לחלשות ונעימות

איפה ניתן לרכוש עדשות Polarized?

אתר האינטרנט eyewear מציע מגוון רחב של משקפי שמש וגם משקפי ספורט עם עדשות Polarized. באתר תוכלו למצוא משקפי שמש בעלי עדשות Polarized במבצעים ובמחירים ידידותיים.
www.eyewear.co.il